wydarzenia
23-27.04.2011

INDYWIDUALNA WYSTAWA MALARSTWA NA ZAPROSZENIE:
"MOVIMENTO INTERNAZIONALE CENTO E PIU' ARTISTI UNITI PER IL MONDO" ("MIĘDZYNARODOWY RUCH STU I WIĘCEJ ARTYSTÓW ZJEDNOCZONYCH NA
ŚWIECIE") W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W CERRETO LAZIALE (RZYM).
Kurator wystawy: Orlando Serpietri. Patronat: Urząd Miasta i Gminy Cerreto Laziale

PRZEGLĄD SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ-2011 TREVISO WŁOCHY
Wystawa wybranych artystów współczesnych w dziedzinie: malarstwa, rzeźby, fotografii i sztuki wideo. Kuratorzy wystawy dr Barbara Vincenzie i dr Daniel Buso
Wystawa Sztuki Współczesnej Carraresi Ca 'w Treviso
od 23 września do 4 października 2011
Podobieństwa, różnice i porównania w sztuce, a także nowe rozwiązania artystyczne w ostatnich dziesięcioleciach.
Nowe metody, nowe procesy myślowe i wykonawcze, nowe odczytanie dzieła i takie kwestie jak dematerializacja obiektu sztuki, zmiany na powierzchni obrazu i relacje pomiędzy procesem pracy a środowiskiem, relacje pomiędzy kulturą wysoką a kulturą masową.
Zmiany w sztuce w ostatnich 50-latach.Twórcza różnorodność i wiele doświadczeń artystycznych wyposażonych w wiele znaczeń.
Aktualne pytanie o dzieło sztuki w drugiej dekadzie nowego tysiąclecia.
Najnowsze propozycje włoskich i międzynarodowych artystów.

DINAMICHE A-TEMPORANEE
Zbiorowa wystawa artystów współczesnych
“Domus Talenti” (Rzym)
od 23 listopada do 6 grudnia 2011
Curatori: dott.ssa Barbara Vincenzi e dott. Daniel Buso
Jest to prezentacja grupy, wynikająca z konieczności zebrania i pokazania ruchu podziemnego, który uczestniczy w świecie sztuki, poszukując systematycznego przypisywania wartości twórczej produkcji. W obecnej chwili wobec spadku postmodernizmu, ulotności i powierzchowności, kładzie nacisk na bardziej autentyczne i pełne twórczej głębokości dokonania. Sztuka nie może być biurokratyczna ,działająca z premedytacją, ziejąca ustawicznym chłodem, ryzykująca zamknięcie w czysto modernistycznych oznaczeniach.
Głównym punktem wyjścia jest dynamika, sztuka rodząca się pod natchnieniem od momentu iluminacji, intuicyjnie i z potrzeby; przekształcająca bezcielesny przedmiot w wartość i piękno fizyczne.

"SECOND EXHIBITION OF CONTEMPORARY ART"
Groupshow
Casa dei Carraresi
Via Palestro 33, Treviso
from the 9th of june to the 24th june 2012
Curated by: Daniel Buso
W dniu 9 czerwca 2012, Ca 'Carrara otwiera swoje podwoje dla międzynarodowej sztuki współczesnej. 70 artystów z różnych regionów Włoch iz zagranicy: Niemiec, Austrii, Polski, Hiszpanii i Luksemburga, będą wypełniać skomplikowany labirynt średniowiecznego pałacu. 18 wystawowych pokoi rozmieszczonych na dwóch głównych piętrach budynku wypełnią do 24 czerwca: malarstwo, instalacje, projekcje wideo i rzeźby. Wszystko, absolutnie współczesne.

Bogdan Gorczyca
wystawa malarstwa pt." Stary Świat"
04-16.01.2013
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa
Bogdan Gorczyca w średniego rozmiaru akrylowych i olejnych obrazach na płótnie oferuje nowoczesne spojrzenie na stan ludzkości przez emocjonalność absorbującego pigmentu i gestu malarskiego.
Zainteresowanie naturą ludzką od okresu starożytnej cywilizacji do współczesności, ukazane w tych dziełach jest sondą z pełnego zakresu ludzkiej metafizyczności oraz osiągnięcia tego co Włoski krytyk Daniel Buso nazwał "radiografią ludzkiego umysłu". Wystawa "Stary Świat" jest artystycznym rozliczeniem z rzeczywistością, konfrontacją z problematyką ogólnospołeczną.

The Essence of Abstraction
WYSTAWA MALARSTWA "ESENCJA ABSTRAKCJI" W GALERII AGORA W NOWYM JORKU (Agora Gallery, 530 West 25th Street, New York) w dniach 2-22 marca 2013.
Zawiłe, inteligentne i przepełnione duchową jakością siły emocjonalnej i wizualnej prace z głębi abstrakcji są pełne radości życia, zrównoważenia, będąc przejawem różnych postaw w odniesieniu do rzeczywistości. Przynoszą zarówno spontaniczność jak i staranne planowanie widoczne w każdym obrazie. Artyści rozwinęli formy wyrazu, które są przekonujące, eleganckie i inspirujące.
"Esencja Abstrakcji" prezentuje sztukę olśniewającej integralności barwy i formy.